Dalmatyńczyk

Odpowiednia dieta dla każdego psa jest bardzo ważna. Pozwala na odpowiedni rozrost kości, pazurów dobry wzrok a także ogólną sprawność ruchową.

Dalmatyńczyk

Dalmatyńczyk – źródło: Tapety24.org

Należy ją odpowiednio dobierać gdyż dopasowana nieodpowiednio może uczynić wielką krzywdę naszemu łaciatemu pupilowi. Jeśli chodzi o dalmatyńczyki to ich dieta nie odbiega zasadniczo od diety innych psów. W przypadku małego dalmatyńczyka wskazane jest aby podawać mu trzy miski. W jednej znajduje się woda w drugim mleko a w trzecim pokarm stały. Szczególnie w młodym wieku dalmatyńczyk potrzebuje dużo mleka. Dzięki niemu kości psa stają się mocniejsze i tym samym mniej narażone na różnorakie uszkodzenia. Z pokarmów stałych można podawać np. mięso cielęce i wołowe, płatki kukurydziane i ser biały. Można podawać także kości cielęce. Jednakże bardzo niewskazane jest podawanie kości drobiowych gdyż ze względu na swoją budowę są bardzo łamliwe i mogą uszkodzić przewód pokarmowy psa. Jeśli już nakarmimy naszego pupila pamiętajmy aby miał co najmniej godzinę spokoju. Dzięki temu pokarm będzie odpowiednio trawiony i pies uniknie poważnych problemów żołądkowych.

Tagi: , , ,

One Response to “Dalmatyńczyk”

  1. Bardzo ciekawy pies, ale mylnie odbierany jako grzeczny. Potrafi być groźny, a w sytuacji zagrożenia nawet brutalny. Odpowiednie wychowanie jest ważne, dlatego jest polecany osobom o surowym charakterze. Pozdrawiam.

Napisz komentarz